Wkładki korygujące

Wkładki ortopedyczne podnoszą jakość życia. Dzięki odpowiednio dobranym wkładkom zmniejsza się lub całkowicie ustaje ból stóp, kolan, bioder, kręgosłupa. Wkładki są również konieczne w korygowaniu wad postawy, leczeniu niektórych schorzeń ortopedycznych. Aby dobrać właściwe wkładki najlepiej wykonać badanie podoskopowe w NASZYM sklepie medycznym. Wystarczy stanąć na podświetlonej płycie – widać na niej miejsca styku stopy z podłożem i jej kształt w obciążeniu. Jeżeli wada jest duża, konieczne będzie wykonanie wkładek ortopedycznych na miarę (poprzedza to zrobienie wycisku stopy). Przy niewielkiej wadzie można sięgnąć po gotowe wkładki profilaktyczne, które zwiększają komfort chodzenia, ale nie poprawiają ustawienia stóp.


wkładki

Dobieramy oraz dopasowujemy indywidualnie wkładki do butów, które dają naturalną i długotrwałą ulgę w wielu przewlekłych dolegliwościach takich jak:

  • stopa płasko – koślawa
  • paluch ograniczony (Hallux limitus)
  • palce młoteczkowate i buniony
  • bóle śródstopia (metatarsalgia)
  • bóle pięty
  • bóle łydek, kolan i bioder
  • bóle krzyża
  • rwa kulszowa
  • odciski, modzele, zwapnienia
  • cukrzyca i RZS

W celu umówienia się na dobór oraz dopasowanie wkładek prosimy o kontakt telefoniczny
pod nr tel.: 601 311 204

Nasze stopy są stworzone do chodzenia po naturalnych, miękkich powierzchniach, jak ziemia czy piasek. Powierzchnie te ułatwiają dostosowanie naturalnej osi kończyny dolnej. Niestety, nasze stopy codziennie mają kontakt z innym środowiskiem. Chodzenie i stanie na nienaturalnych, płaskich i twardych powierzchniach jak chodnik czy podłoga, zmusza nasze stopy do rotacji wewnętrznej, a ich łuki naraża na spłaszczanie (nazywamy to nadmierną pronacją).

Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała - tak jak złe wyważenie opon może uszkodzić układ kierowniczy i zawieszenie w samochodzie. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra, tak samo jak zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji - musimy przywrócić naturalną oś kończyny dolnej. Badanie podoskopowe jest bardzo proste. Pacjent ma stanąć na podoskopie. Następnie obraz stóp jest zapisywany, przetwarzany i przesyłany do komputera. Dzięki temu po badaniu podoskopowym uzyskujemy informację o obecności wad stóp. Komputerowy obraz stopy uzyskany w badaniu podoskopowym pozwala na stwierdzenie nieprawidłowości w obciążeniu stopy w różnych obszarach.